Wideo prezentacja trzech grup frezów trzpieniowych  marki Globus.

 

 

Człowiek, wykorzystując swoją nieograniczoną wyobraźnię, jest w stanie zaprojektować każdy rodzaj powierzchni. Dzięki frezowaniu drewna lub różnych materiałów drewnopochodnych, można wykonać na obrabianych płaszczyznach rowki, kanaliki, otwory, zaokrąglenia, fazowania oraz ogromną ilość innych wzorów i kształtów. Potrzebne są jednak do tego odpowiednie narzędzia najwyższej jakości.

Seria CNC PREMIUM z lutowanymi płytkami HM

Taka jest właśnie nowa generacja frezów trzpieniowych z serii CNC PREMIUM, przeznaczona nie tylko do popularnych frezarek górnowrzecionowych, ale również do zautomatyzowanych centrów obróbczych CNC. Nową serię frezów od innych narzędzi dostępnych w tej grupie produktów odróżnia przede wszystkim: zastosowany węglik spiekany, precyzyjny szlif płytki z węglika spiekanego oraz otwarte profile korpusów. Równoczesne zastosowanie tych trzech składowych elementów w konstrukcji frezów CNC PREMIUM korzystnie wpłynęło na charakterystykę pracy narzędzi oraz znacznie poprawiło jakość frezowanych powierzchni. W ofercie serii CNC PREMIUM dostępne są frezy proste dwupłytkowe z możliwością wiercenia, fazujące (również frezy fazujące z łożyskiem dolnym), zaokrąglające (zaokrąglające z ostrzem prowadzącym), proste dwupłytkowe (również z łożyskiem dolnym), zaokrąglające z łożyskiem dolnym, kształtowe z łożyskiem dolnym, kształtowe do ramek drzwi meblowych z łożyskiem dolnym, do rowkowania z frezem nasadzanym rowkującym.

WĘGLIK SPIEKANY – Wysokiej jakość węglik spiekany zwiększa trwałość oraz żywotność narzędzia. To również lepsza jakość obrabianej powierzchni oraz brak konieczności stosowania dodatkowej obróbki szlifierskiej. Zastosowany węglik spiekany charakteryzuję się twardością  ponad 1900HV i dużą udarnością, co pozwala nie tylko na obróbkę drewna litego ale również materiałów drewnopochodnych takich jak płyty wiórowe lub MDF.

PRECYZYJNY SZLIF PŁYTKI – Węgliki spiekane nabierają niezwykłej ostrości podczas procesu ostrzenia na automatyzowanych ostrzarkach CNC. Dzięki temu płytki nie tylko tracą swoją chropowatość, ale zyskują wręcz niezwykłą gładkość, co wpływa na wzrost żywotności narzędzia, a także świadczy o wysokiej jakości zastosowanego węglika spiekanego.

OTWARTE PROFILE KORPUSÓW – Otwarty korpus frezu poprawia jakość obrabianej powierzchni. Daje możliwość stosowania większych posuwów, zmniejsza opory skrawania oraz ułatwia lepsze odprowadzenie wiórów poprzez  wykorzystanie większej przestrzeni między zębami.

Uzupełnieniem serii CNC PREMIUM w ofercie narzędzi trzpieniowych do frezarek górnowrzecionowych jest seria czarna i niebieska.

 

Seria CZARNA z wymiennymi płytkami HM

Seria czarna z wymiennymi płytkami HM może być stosowana zarówno na frezarkach górnowrzecionowych jak i w centrach obróbczych CNC. Niepodważalną zaletą tej grupy narzędzi jest szybka wymiany zużytej płytki z węglika spiekanego. Ponadto w przypadku używania frezów z płytkami czterostronnymi istnieje możliwość wykorzystania 4 krawędzi tnących poprzez ich obrót o 90º a stosując płytki dwustronne, można wykorzystać 2 krawędzie tnące poprzez obrót o 180º. W przypadku tej serii użytkownik ma dodatkowo do wyboru także 3 różne gatunki płytek z węglika spiekanego do wykorzystania, w zależności od rodzaju obrabianego materiału: z zastosowaniem uniwersalnym, do drewna twardego lub do obróbki płyty i materiałów drewnopochodnych.

Jakie płytki, co je cechuje i jakie są ich korzyści:

  • płytka uniwersalna przeznaczona jest do obróbki drewna miękkiego twardego płyty wiórowej oraz MDF twardość płytki 1.750HV oraz udarność 2350N/mm2
  • płytka do obróbki drewna twardego i miękkiego cechuje się twardością 1.650HV oraz bardzo dużą udarnością 3600 N/mm2, która pozwala na większą wytrzymałość oraz żywotność narzędzia podczas obróbki w drewnie litym – tych płytek nie należy stosować do obróbki materiału drewnopochodnych, ponieważ płytka ulegnie szybko pęknięciu lub ukruszeniu
  • płytka dedykowana do obróbki materiałów drewnopochodnych takich jak HDF, MDF oraz płyta wiórowa cechuje się twardości 2.100HV oraz udarnością 2400 N/mm2 – właśnie dzięki tym parametrom płytka doskonale sprawdza się podczas obróbki w/w materiałów

Seria NIEBIESKA z lutowanymi płytkami HM

Seria niebieska z lutowanymi płytkami HM dedykowana jest do obróbki drewna miękkiego i twardego na frezarkach górnowrzecionowych. Seria, w której zastosowano uniwersalną płytkę z węglika spiekanego o twardości na poziomie 1.600HV  z przeznaczeniem do wykonywania drobnych prac stolarskich.