Cięcie/ Globus

Globus: ZAG1, ZAG2, ZAG3, ZAG4 – Piły HM linii ZAG do zagłębiarek

Wideoprezentacja pił HM linii ZAG do zagłębiarek firmy Globus – ZAG1, ZAG2, ZAG3, ZAG4

Piły HM linii ZAG do zagłębiarek

Marka GLOBUS wprowadziła do swojej oferty 4 serie tarcz z ultra twardymi węglikami spiekanymi (HM), dedykowane do profesjonalnych pilarek ręcznych – zagłębiarek.

Zagłębiarki to zdobywające coraz większe uznanie pilarki, umożliwiające szybkie a co najważniejsze bardzo dokładne przecinanie, nacinanie wielu rodzajów materiałów a także wykonywanie w nich wewnętrznych otworów  (poprzez wycinanie). Ze względu na charakterystykę pracy w/w maszyn a także konieczność otrzymania idealnych krawędzi 4 serie pił wyposażone zostały w bardzo sztywny i precyzyjnie wykonany dysk oraz super twardy węglik spiekany. Różnorodność typów i gatunków przecinanych materiałów z użyciem zagłębiarek (często skrajnie różna struktura, gęstość oraz  twardość) determinuje różne  geometrie płytki z węglika spiekanego, indywidualnie zaprojektowane dla każdego przeznaczenia, tak aby narzędzie spełniało swoją funkcję jak najlepiej.

Nie mniej istotnym warunkiem jest również odpowiedni stan elektronarzędzia i przygotowanie operacji cięcia. Należy zwrócić też uwagę na odpowiedni dobór typu piły nie tylko do rodzaju ciętego materiału ale też  jego  gabarytów  tj.  grubości,  przekroju lub w przypadku cięcia profili – grubości ścianki.

seria ZAG1 CHIPBOARD

 • do precyzyjnego cięcia i nacinania materiałów drewnopochodnych takich jak: płyta wiórowa, laminat, mdf
 • stosowane najczęściej podczas przecinania płyt meblowych laminowanych, paneli podłogowych, wykonywania wycięć w blatach kuchennych oraz rowkowania
 • piły o geometrii ostrza płytki HM – GA (trapezowo-płaskie)

 seria ZAG2 WOOD

 • przeznaczona do precyzyjnego cięcia poprzecznego i nacinania drewna (w tym drewna egzotycznego), materiałów drewnopochodnych z okleinami naturalnymi oraz sklejki
 • stosowana najczęściej podczas przecinania płyt meblowych fornirowanych, deski podłogowej, przycinania drzwi na długość, wykonywania wycięć oraz frezowania dokładnych rowków w belkach.
 • piły z geometrią ostrza płytki HM – GS (na przemian skośne)

seria ZAG3 SPECIAL

 • dedykowana do precyzyjnego cięcia i nacinania materiałów kompozytowych typu: corian, kerrock, staron oraz listew drewnopochodnych i profili aluminiowych (ścianka o grubości max: 1,5mm)
 • stosowana najczęściej podczas przecinania i wykonywania otworów w blatach kuchennych, przycinania wewnętrznych i zewnętrznych paneli ściennych oraz rowkowania
 • piły o geometrii ostrza płytki HM – GA (trapezowo-płaskie) i ujemnym kącie natarcia

seria ZAG4 STANDARD

 • piły o uniwersalnym zastosowaniu, średniej ilości zębów, umożliwiające cięcie wzdłuż i w poprzek słoi elementów z drewna klejonego, płyt stolarskich oraz drewna litego
 • stosowana także podczas przycinania drzwi na długość, wykonywania wycięć oraz do frezowania rowków w drewnie
 • piły z geometrią ostrza płytki HM – GS (na przemian skośne)

 

Mając takie narzędzie i postępując zgodnie z zleceniami DTR (instrukcją obsługi zagłębiarki) obsługujący ją użytkownik będzie w pełni zadowolony z użytkowania pił a co najważniejsze z otrzymanych rezultatów jej pracy. Każdy użytkownik musi też pamiętać, że najlepsze efekty podczas częstych prac da nam nie samo stosowanie profesjonalnej zagłębiarki, wyposażonej w piłę o nieokreślonej lub niskiej jakości ale połączenie profesjonalnego elektronarzędzia z profesjonalną piłą. Warto nadmienić, iż piły z linii ZAG mogą stanowić wyposażenie stacjonarnych maszyn oraz można je zastosować w popularnych pilarkach ręcznych.

3 thoughts on “Globus: ZAG1, ZAG2, ZAG3, ZAG4 – Piły HM linii ZAG do zagłębiarek

  • Zawsze można wykonać pierwsze nacięcie na minimalną głębokość, a kolejne nacięcie przelotowe przez całość. Pozwoli to uzyskać efekt podcinaka. Jak widać na filmie, tarcze pracują z materiałami bez zarzutu. Jeśli natomiast cięcia zostaną wykonane bez podcięcia, bez szyny, bez ustawienia odpowiedniej głębokości zagłębienia – prawdopodobnie spadnie jakość cięcia. Lecz nie będzie to wina piły.

   • I tak też robię (najpierw nacinam, później na pełną głębokość) ale JEDYNIE Mafell w opcji podcinania PRZESUWA tarczę. Używam TS55 oczywiście z szyną i dedykowanych (ostrych i czystych) tarcz Festoola a mimo to odpryski pojawiają się. Stąd moje pytanie gdyż panuje obiegowa opinia, że tylko Mafell’em da się ciąć meblówkę ZAWSZE bez wyrwań. Z zagłębiarkami innych firm bywa różnie (z reguły gorzej).
    Nie neguję Globusa ani samej prezentacji. Rozważam zakup ZAG1. Chodziło mi o to jak te tarcze zachowują się w pilarkach innych firm.

Dodaj komentarz